Adres URL: https://publikuj.org/58432

Pieniądze bez wychodzenia z domu

Pieniądze bez wychodzenia z domuID artykułu: 58432 / 11052
URL: https://publikuj.org/58432

Urlop macierzyński to jeden z najpiękniejszych okresów życia rodzica, który można w pełni poświęcić swojemu nowonarodzonemu dziecku. Jednak są sposoby, aby w tym czasie podreperować nieco rodzinny budżet, zadbać o własny rozwój i jednocześnie poradzić sobie z syndromem baby brain", nie wychodząc z domu.

Podziel się wiedzą

Jesteś ekspertką w danej dziedzinie i potrafisz w ciekawy sposób przekazać innym swoją wiedzę? Platforma Udemy daje możliwość wykorzystania własnych umiejętności do zarabiania. Specjalista tworzy internetowy kurs wideo, wgrywa go na platformę i otrzymuje pieniądze za każdym razem, gdy zostanie on wykupiony przez uczestnika. To idealna okazja na zarabianie dla matek (bądź ojców), które zostają w domu z dziećmi. Przy okazji same mogą skorzystać ze szkoleń zamieszczonych na platformie i za niewielką kwotę podnieść lub nabyć całkiem nowe, pożądane na rynku pracy umiejętności, takie jak tworzenie aplikacji i grafiki, zarządzanie projektami, pozycjonowanie stron w Google i SEO czy analizy finansowe. A na te mamy, które chcą zdobyć przydatne informacje na temat wychowania dzieci czeka wiele kursów, m.in. pozytywnego rodzicielstwa czy nawet sztuki bycia rodzicem!
https://www.udemy.com/

Poleć znajomego do pracy

Aplikacja Talentuno umożliwia zarabianie pieniędzy dzięki własnej sieci kontaktów. Mogą to być przyjaciele lub znajomi, którzy szukają nowej pracy lub są niezadowoleni z obecnej. Wystarczy polecić znajomego w odpowiedzi na zamieszczoną na platformie ofertę pracy. Jeżeli dzięki rekomendacji zostanie on zatrudniony, osoba polecająca, czyli tzw. MatchMaker otrzyma prowizję w wysokości nawet 2 100 zł. Jest to więc świetna okazja, aby pomóc znajomym znaleźć wymarzoną pracę i jednocześnie zyskać dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć np. na wyposażenie dziecięcego pokoju. Do zarabiania za pomocą Talentuno wystarczy telefon i wolna chwila, kiedy dziecko śpi. Przez pewien czas platforma płaci MatchMakerowi za samo przesyłanie CV, bez względu na wynik rekrutacji (akcja nazywa się Festiwal CV). Jedna osoba może polecić 20 osób, więc zarobić nawet 1000 PLN w bardzo krótkim czasie. To łatwy sposób na zdobycie dodatkowej gotówki, którą można wykorzystać na zakup wózka dziecięcego lub miesięcznego zestawu pieluch.
https://talentuno.com/pl
https://talentuno.com/pl/festiwal-cv

Pozbądź się nieużywanych ubrań

Niemal każda kobieta w swojej szafie ma ubrania, których już od dawna nie nosi, ale nie ma serca ich wyrzucać. W łatwy sposób można podarować im drugie życie, a jednocześnie przewietrzyć szafy i zarobić na nowe wydatki, jakie z pewnością towarzyszą niemowlęciu w domu. Do tego służy platforma Vinted. Należy założyć darmowe konto, zrobić zdjęcie danej rzeczy i już można zamieścić ogłoszenie dotyczące sprzedaży. Płatność jest realizowana po wysłaniu ubrania do zainteresowanego. W podobny sposób można wykorzystać grupy na Facebooku, gdzie kobiety sprzedają lub wymieniają się ubrankami i akcesoriami dla dzieci, a także popularne serwisy, takie jak OLX czy Allegro.
https://www.vinted.pl/

Wykorzystaj ten czas i zdobądź nowe, wartościowe umiejętności

Urlop macierzyński jest także świetną okazją, aby pomyśleć o sobie i zainwestować we własny rozwój. Coraz więcej firm decyduje się na organizację szkoleń dla młodych mam, które nie do końca są usatysfakcjonowane swoim życiem zawodowym albo chciałyby zmienić pracę. Przykładem może być szkoła programowania Coderstrust Polska, oferująca kurs programowania czy Wirtualnej Asystentki, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Nowo nabyte umiejętności, cenione wśród pracodawców, otwierają drzwi do wielu zawodów umożliwiających pracę zdalną. Dzięki temu koniec urlopu macierzyńskiego nie musi oznaczać konieczności zostawiania dziecka z babcią czy w żłobku, a młoda mama z sukcesem może łączyć przebywanie w domu ze swoją pociechą i pracę zawodową.
https://coderstrust.pl/

W świecie stale rozwijających się technologii i elastycznych rozwiązań, kobiety pozostające w domu i wychowujące dzieci, nie muszą tracić kontaktu z życiem zawodowym. Mają obecnie szereg możliwości łączenia opieki nad dzieckiem z własnym rozwojem i zarabianiem.

TALENTUNO (www.talentuno.pl)

Węgierski start-up Talentuno uruchomiony we wrześniu 2018 roku. Talentuno to platforma talentów przyszłości, która wykorzystuje siłę społeczności do wyszukiwania talentów, otwierająca tym samym branżę rekrutacyjną dla wszystkich. Dzięki technologii, Talentuno umożliwia każdemu polecanie kandydatów do rekrutacji i zarabianie pieniędzy korzystając ze swojej sieci kontaktów. Dzięki naszemu innowacyjnemu modelowi biznesowemu, jesteśmy w stanie skutecznie i przy dużo niższych kosztach rekrutować dla naszych firm partnerskich w taki sposób, aby tysiące rekruterów pracowało na rzecz znalezienia odpowiednich kandydatów do pracy. Z kolei nasi niezależni rekruterzy mogą zarabiać pieniądze w dowolnym miejscu i o każdej porze, polecając swoich znajomych na dane stanowisko.

Kontakt dla mediów:
Urszula Frąckiewicz-El Ghaouati
Public Dialog
Tel.


Aktywacja: 12/09/19 11:30, edycja: 12/09/19 11:31, odsłony: 243